Projekt dofinansowany ze Środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

O Projekcie  |  Biuro projektu

AKTUALNOŚCI

 

 

18.12.2012

Podsumowanie projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny"

Konferencja była ostatnim działaniem naszego projektu. 17 grudnia w Kluczborku spotkali się wszyscy uczestnicy zadania - seniorzy, młodzież, koordynatorzy, wykładowcy, partnerzy projektu, ale też zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów powiatu kluczborskiego i oleskiego, przedstawiciele gmin, media, członkowie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i inne osoby związane z realizacją projektu. Podczas konferencji  zaprezentowano efekty zrealizowanego zadania, a uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończonych szkoleń.

więcej»


11.12.2012

Informacja o projekcie na stronie powiatu oleskiego

Na stronie internetowej powiatu oleskiego www.powiatoleski.pl ukazała się informacja dot. projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny".
Tekst można przeczytać tutaj http://www.powiatoleski.pl/804/tu_wiek_nie_gra_roli.html


11.12.2012

Konferencja podsumowująca projekt "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny"

Zarząd Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej serdecznie zaprasza wszystkich uczestników projektu „Dojrzały – aktywny, młody – sprawny” na konferencję podsumowującą , która odbędzie się 17 grudnia 2012 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kluczborku, przy ul. Katowickiej 1.

 

W programie:

- prezentacja efektów projektu "Dojrzały – aktywny, młody - sprawny",

- wręczenie uczestnikom projektu certyfikatów z ukończonych szkoleń i zaświadczeń o udziale w projekcie,

- dyskusja,

- poczęstunek.


10.12.2012

Koniec kursów realizowanych w ramach projektu

Zakończyliśmy cykl kursów realizowanych w ramach projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny". Ostatnim był kurs "Z komputerem na TY", podczas którego seniorzy z powiatów kluczborskiego i oleskiego  przy pomocy młodzieży zgłębiali tajniki komputera i internetu. Zajęcia miały oczywiście formę warsztatów. 

zobacz galerię zdjęć»


26.11.2012

Film o kościołach gotowy

Zakończył się proces tworzenia filmu o kościołach drewnianych. Materiał "nakręcony" przez młodzież podczas wycieczek szlakiem kościołów drewnianych został zmontowany i opracowany graficznie. Mamy 1000 egz. filmu, a płyta DVD wygląda tak:

 


23.11.2012

Zakończyły się zajęcia z psychologiem

Kurs "Komunikacja interpersonalna wielopokoleniowa" za nami. Poniżej kilka fotografii z zajęć.

zobacz galerię zdjęć»


9.11.2012

Informacja o projekcie na stronie powiatu kluczborskiego

Na stronie internetowej powiatu kluczborskiego www.powiatkluczborski.pl ukazała się informacja dot. projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny".

Zapraszamy do lektury: http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/fio_emeryci.htm


5.11.2012

Folder o kościołach drewnianych

Mamy już publikację "Kościoły drewniane Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej". Wydające folder wydawnictwo przywiozło nam prosto z drukarni 1000 egz. jeszcze pachnącej drukiem książeczki, która jest efektem pracy uczestników projektu. Folder jest bogato ilustrowany i liczy 40 stron.

 

 

zobacz więcej»

 


29.10.2012

Kurs "Pierwszej Pomocy"

Zakończył się pierwszy z kursów realizowanych w ramach naszego projektu. Seniorzy wraz z młodzieżą już wiedzą jak zachować sie w sytuacjach, kiedy trzeba ratować komuś życie. Uczestnicy kursów oprócz wiedzy teoretycznej mogli m.in. przećwiczyć na fantomach akcję resuscytacyjną czy nauczyć się opatrywania ran. Jak przebiegał kurs można zobaczyć na fotografiach.

zobacz galerię zdjęć»


15.10.2012

Rozpoczęły się kursy w ramach projektu

Wystartowały kursy, które będą realizowane w ramach naszego projektu. Na pierwszy ogień - kurs "Pierwszej Pomocy", który poprowadzi wykwalifikowany instruktor PCK z Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Kurs dla grupy z powiatu kluczborskiego odbywa się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku, dla grupy "oleskiej" odbywać sie będzie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. Początek każdych zajęć o godz. 15.30.

 

 

 

Harmonogram kursów:

 

Pierwsza Pomoc

- powiat kluczborski - grupa I: 15.10, 16.10, 17.10; grupa II: 18.10, 19.10, 20.10

- powiat oleski - grupa I: 22.10, 23.10, 24.10; grupa II: 25.10, 26.10, 27.10

 

Komunikacja interpersonalna wielopokoleniowa

- powiat kluczborski - grupa I: 6.11, 7.11, 8.11; grupa II: 9.11, 10.11, 12.11

- powiat oleski - grupa I: 14.11, 15.11, 16.11; grupa II: 19.11, 20.11, 21.11

 

Z komputerem na TY

- powiat kluczborski - grupa I: 26.11, 27.11, 28.11; grupa II: 29.11, 30.11, 1.12

- powiat oleski - grupa I: 3.12, 4.12, 5.12; grupa II: 6.12, 7.12, 8.12

 


 

12.09.2012

Powstaje folder i film o kościołach drewnianych

Trwaj± prace nad wydaniem folderu i filmu promocyjnego dot. szlaku kościołów drewnianych. Uczestnicy projektu podczas wycieczek zebrali materiały i opracowali już publikację pod względem merytorycznym, aktualnie składem graficznym zajmuje się wydawnictwo Agenda z Opola. Obrabiany i montowany jest też materiał filmowy, z którego powstanie film promujący szlak kościołów drewnianych.


20.08.2012

Nowa Trybuna Opolska o naszym projekcie

W sobotnim wydaniu NTO  (18.08) ukazał się artykuł dotycz±cy naszego projektu. W tekście red. Sławomira Draguły czytamy m.in. "Seniorzy i młodzież z powiatów oleskiego i kluczborskiego wspólnie chodzą na wycieczki, szkol± się w obsłudze komputerów i pierwszej pomocy. Młodzi i seniorzy postawili na turystykę. Dzięki pieniądzom zorganizowanych zostanie 13 wycieczek krajoznawczych po obu powiatach....Ale turystyka to nie wszystko. Seniorzy i młodzież wspólne uczestniczą w kursach: “Z komputerem na ty”, “Komunikacja interpersonalna - wielopokoleniowa” oraz “Pierwsza pomoc...”.

Artykuł można zobaczyć pod adresem: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120818/REGION/120819724

 


 

15.07.2012

Zakończenie wycieczek krajoznawczych

Za nami etap projektu, którego głównym elementem były wycieczki krajoznawcze szlakiem kościołów drewnianych. Efektem wspólnych wyjazdów obu grup (seniorów i młodzieży) jest coraz większa integracja  oraz obszerny materiał fotograficzny i filmowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczek.

zobacz galerię zdjęć»


9.07.2012

Spoty informujące o projekcie w Radio Opole

Od 9 do 18 lipca na antenie Radia Opole będzie można usłyszeć spoty radiowe informujące o projekcie "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny".

 

 

 

Spoty radiowe są tylko jednym z elementów promocji projektu. Ponadto dla uczestników projektu wykonane zostały  materiały niezbędne do realizacji zadania - notatniki, długopisy, czapeczki, koszulki. Informacje o projekcie pojawiły się w prasie: Nowej Trybunie Opolskiej i Kulisach Powiatu.


26.06.2012

Wycieczki szlakiem kościołów drewnianych

Rozpoczęły się autokarowe wycieczki krajoznawcze  szlakiem kościołów drewnianych po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. W ramach tego działania 100 uczestników projektu (emeryci i młodzież) będzie zwiedzać kościoły drewniane z terenów powiatu kluczborskiego i oleskiego. Przewodnikami podczas wycieczek będzie młodzież uczestnicząca w projekcie. Są to słuchacze szkół turystycznych, którzy pod okiem nauczyciela koordynatora przygotują informacje i ciekawostki o zwiedzanych miejscach.  Podczas wycieczek wykonane zostaną także zdjęcia obiektów i filmy. Zebrane materiały będą w późniejszym etapie projektu wykorzystane do wydania folderu i filmu promocyjnego.

 

Harmonogram wycieczek:

- powiat oleski - 25 czerwca, 26 czerwca, 27 czerwca, 2 lipca, 7 lipca, 14 lipca

- powiat kluczborski -  25 czerwca, 26 czerwca, 2 lipca, 3 lipca, 4 lipca, 5 lipca, 6 lipca


22.06.2012

Zakończyła się rekrutacja do projektu

19 czerwca zakończyła się rekrutacja uczestników projektu wśród członków Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kluczborku i Oleśnie, oraz uczniów klas turystycznych ze szkół będących partnerami projektu. Uczestnicy zakwalifikowani do projektu zostali o tym fakcie poinformowani pisemnie. Przypominamy, ze decydowała kolejność zgłoszeń. Stworzona została także lista rezerwowa. Jeśli więc ktoś zrezygnuje z udziału w projekcie zastąpi go osoba z tej listy.


21.06.2012

Projekt KOLOT-u dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała 102 tys. złotych dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny".  Projekt zakłada aktywizację ludzi w wieku emerytalnym z terenu powiatów kluczborskiego i oleskiego oraz integrację i współpracę ich środowiska z młodym pokoleniem. więcej»

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna