start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

12.09.2022

Jarmark "Miodowo-mleczne smaki" za nami

 

Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki" za nami. Impreza, której organizatorami byli Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna i Powiat Kluczborski odbyła się 9 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i 20-lecia Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

 


Na kluczborskim rynku wystawiło się blisko 40 wystawców - pszczelarze, rzemieślnicy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich - którzy prezentowali tradycyjne, regionalne i lokalne produkty m.in. miód oraz produkty pszczele, produkty mleczne, cukiernicze, rękodzieło.


Otwarcia jarmarku dokonali: Senator RP - Benjamin Godyla, Wicestarosta Kluczborski - Lesław Czernik, członek Zarządu Powiatu - Artur Nowak, Wiceburmistrz Kluczborka - Roman Kamiński, Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego - Marcin Oszańca, Renata Płaczek-Zielonka z oleskiego Starostwa oraz Prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - Maria Żurek.

 


W organizowanym podczas jarmarku konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko I miejsce zajęło stoisko przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku. II miejsce przypadło gospodarstwu Lawendowe Zacisze z Biadacza, III miejsce - Marek Chojnacki - Pracownia Witrażowa z Opola. Nagrodę publiczności zdobył pszczelarz Piotr Gwóźdź z Lasowic Wielkich prezentujący na swoim stoisku pyszne miody i wyroby pszczele.

 

 


Na scenie zaprezentowali się: przedszkolaki, dzieci, młodzież i seniorzy z Centrum Kultury w Kluczborku oraz "Złote Baby" ze Stowarzyszenia Regionu Kluczborskiego Kobietom - Mammograf. Michał Godlewski - kucharz i szef kuchni w Restauracji pod Arkadami w specjalnym pokazie kulinarnym zdradzał tajniki przygotowywania polędwiczek wieprzowych z kopytkami z serem, sosem z porzeczki i karmelizowaną marchewką.

 

 


Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w jarmarku i przygotowanie swoich stoisk. Wielkie podziękowania za wsparcie i pomoc przy organizacji składamy: gminie Kluczbork, Centrum Kultury w Kluczborku oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Dziękujemy także gorąco Zarządowi Województwa Opolskiego i Powiatowi Kluczborskiemu za dofinansowanie imprezy.

 


więcej zdjęć: Facebook KOLOT


Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Województwa Opolskiego i powiatu kluczborskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna