start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

Medal Pro Memoria dla Prezes KOLOT

 

Maria Żurek - prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej została odznaczona medalem Pro Memoria przyznawanym za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Odznaczenie odebrała 7 października w Muzeum w Łambinowicach z rąk Jana Stanisława Ciechanowskiego - Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - podczas uroczystości z okazji 69. rocznicy przybycia I transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf.

 

Maria Żurek została doceniona za działalność na rzecz środowiska kombatantów. Od lat pełni bowiem funkcję pełnomocnika Starosty Kluczborskiego ds. kombatantów.

 

Medal „Pro Memoria” został ustanowiony przez Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 25 stycznia 2005. Uhonorowani mogą być uczestnicy walk na wszystkich frontach oraz osoby fizyczne i prawne szczególnie zasłużone w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

 

 

 

  

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna