start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

Podsumowanie projektu IE


24 listopada w kluczborskim Starostwie odbyło się seminarium nt. „Innowacyjność w Turystyce”, podsumowujące projekt „Lokalny i regionalny produkt w wirtualnej przestrzeni turystycznej Dorzecza Odry”. Zadanie było realizowane przez utworzony w ramach Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej klaster turystyczny „Kraina Miodu i Mleka” we współpracy z niemieckim partnerem - klastrem pro agro z Brandenburgii.

Na seminarium zaprezentowano rezultaty trzymiesięcznej pracy. Można było zobaczyć pokaz dwujęzycznego polsko-niemieckiego nowoczesnego portalu internetowego www.e-kolot.pl, promującego działalność członków obu klastrów, czyli głównie przedsiębiorców z branży turystycznej - gospodarstw agro- i ekoturystycznych, restauracji i hoteli. Organizatorzy zaprezentowali również film promujący Ziemię Kluczborską i Oleską oraz oferty klastrowiczów, który będzie elementem szerokiej kampanii w mediach. Informacje reklamowe ukażą się m.in. na antenie TVN24, w tygodniku Neewsweek Polska czy w regionalnych mediach. Ponadto w ramach projektu stworzono m.in. mobilny przewodnik po obszarach partnerskich klastrów (przeznaczony na telefony komórkowe), tablice identyfikujące członków klastra oraz wydano publikację w języku polskim i niemieckim, zawierającą oferty członków partnerskich klastrów oraz przepisy lokalnych potraw.

W trakcie spotkania eksperci i przedsiębiorcy, biorący udział w projekcie, mówili o korzyściach i szansach, jakie daje projekt: zwiększenie sprzedaży oferowanych usług i obrotów oraz wzrost liczby klientów, ułatwienie dostępu do nowych rynków zbytu, wprowadzenie w firmach innowacyjnych metod komunikacji i promocji oraz kontakt z zagranicznymi przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży.

Na wdrożenie wspomnianych innowacyjnych metod promowania działalności swoich członków klaster „Kraina miodu i mleka” zdobył 495 tys. zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Innovation Express na rozwój międzynarodowej współpracy klastra z partnerami zagranicznymi w zakresie badań, rozwoju technicznego lub innowacji.
 

 

 

 

zobacz także:

Klaster zdobył blisko pół miliona złotych na promocję

Wyjazd studyjny do Brandenburgii

 

 

                            

Projekt realizowany jest w ramach Programu na rozwój międzynarodowej współpracy klastra z partnerami zagranicznymi w zakresie badań, rozwoju technicznego lub innowacji - Innovation Express, finansowanego z budżetu krajowego

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna