start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

06.08.2021

Wizyta studyjna z projektu "Wskocz do Sieci"

 

W gospodarstwie agroturystycznym Witolda i Barbary Stodołów w Bogdańczowicach odbyła się wizyta studyjna realizowana w ramach projektu Wskocz Do Sieci, którego celem jest wsparcie doradcze i szkoleniowe w zakresie tworzenia i rozwijania regionalnej i ponadregionalnej sieci przedsiębiorstw w tym partnerstw, klastrów, konsorcjów spółdzielczych działających na rynku komercyjnym.

 

 

 

W Bogdańczowicach spotkali się uczestnicy projektu z powiatu kluczborskiego, grupa robocza oraz członkowie działającego w ramach Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej klastra turystycznego "Kraina Miodu i Mleka", którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z działalności w strukturach klastra. Prezes KOLOT Maria Żurek opowiedziała o historii i procesie powstawania klastra, zaprezentowała też główne obszary jego działalności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Członkowie klastra "Kraina Miodu i Mleka" przygotowali degustację wytwarzanych przez siebie lokalnych produktów. Można było posmakować, a później kupić m.in. miód, oleską śmietankówkę, kozie sery, domowe wypieki. Gospodarze Barbara i Witold Stodołowie oprowadzili gości po swoim gospodarstwie i opowiadali o tajnikach prowadzenia działalności agroturystycznej.

 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów, które tworzą klaster, wspierając lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej. Powiat kluczborski reprezentował Artur Nowak - członek Zarządu Powiatu, a powiat oleski - Renata Płaczek-Zielonka, szefowa Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnie oraz Norbert Hobert - naczelnik Wydziału Promocji.

 

 

 

więcej zdjęć:

 

 

 

TVP Opole o spotkaniu:

https://opole.tvp.pl/55231581/wskocz-do-sieci-przedsiebiorcy-z-kilku-wojewodztw-lacza-sily?fbclid=IwAR0jOWBmsUa3BG0TM5Fag7xhHQMv1979dq6cE3YYg2dgHgu-YkbOY04IIX8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna