start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

Archiwum aktualności

 

 

13.06.2023

Zapraszamy na Walne Zebranie członków KOLOT

Zarząd KOLOT serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbędzie się 29 czerwca 2023 r. o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Gospodarstwie Agroturystycznym STODOŁA w Bogdańczowicach. Z dokumentami na Walne Zebranie można zapoznać się w biurze KOLOT lub na naszej stronie internetowej zobacz więcej»


29.05.2023

21. Targi Turystyczne w Opolu za nami

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w 21. Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu. Przez trzy dni promowaliśmy walory turystyczne powiatu kluczborskiego, oleskiego, województwa opolskiego i wszystkich członków naszego stowarzyszenia. Na stoisku nie zabrakło charakterystycznych dla naszego regionu produktów lokalnych i regionalnych m.in. miodów i produktów mlecznych zobacz więcej»


09.12.2022

Konkurs "Drewno jest z Lasu" - efekty realizacji projektu

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna jest podmiotem w realizacji działań promocyjnych w konkursie "Drewno jest z lasu" organizowanego przez Lasy Państwowe. Dzięki realizacji projektu Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP w Polanowicach odnowiono i wymieniono dach
w kaplicy przedpogrzebowej w Proślicach przy kościele filialnym pw. NSPJ. Oto efekty tego zadania

 zobacz więcej»


12.09.2022

Jarmark "Miodowo-mleczne smaki" za nami

Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki" za nami. Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i 20-lecia Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.  Na kluczborskim rynku wystawiło się blisko 40 wystawców - pszczelarze, rzemieślnicy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich - którzy prezentowali tradycyjne, regionalne i lokalne produkty m.in. miód oraz produkty pszczele, produkty mleczne, cukiernicze, rękodzieło zobacz więcej» 


12.09.2022

20-lecie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

W Kluczborku odbyła się uroczysta konferencja z okazji 20-lecia Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Prezes Maria Żurek przypomniała jak powstawało stowarzyszenie i najważniejsze wydarzenia z jego historii, następnie KOLOT uhonorował okolicznościowymi statuetkami osoby i instytucje, które wspierają i współpracują z organizacją na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. Ostatnim punktem uroczystości była „Debata o przyszłości turystyki” zobacz więcej» 


09.06.2022

Jest nowy Zarząd KOLOT

8 czerwca w Kluczborku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd stowarzyszenia podsumował swoją działalność w latach 2018-2021, uzyskując absolutorium. Podczas zebrania wybrano nowe władze KOLOT-u. Prezesem stowarzyszenia ponownie została Maria Żurek. W skład Zarządu weszli także: Jagoda Buła, Krystyna Janik, Florian Jarząb i Barbara Stodoła. Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Henryk Zug, Beata Prochota, Tadeusz Dubiel, Romualda Kwiatek i Antoni Polak. Przed nowym zarządem już
w najbliższym czasie sporo pracy m.in. organizacja obchodów 20. lecia KOLOT i realizacja kilku projektów
zobacz więcej» 


13.09.2021

Jarmark "Miodowo-mleczne smaki"

Za nami Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki". Impreza, której organizatorami byli Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna i Powiat Kluczborski odbyła się 10 września w ramach Europejskich dni Dziedzictwa 2021. Na kluczborskim rynku wystawiło się blisko 30 wystawców - m.in. pszczelarze, piekarze, rzemieślnicy, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich - którzy prezentowali tradycyjne, regionalne i lokalne produkty m.in. miód oraz produkty pszczele, produkty mleczne, cukiernicze, rękodzieło  zobacz więcej» 


16.08.2022
Zapraszamy na Jarmark "Miodowo-mleczne smaki"
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 i Jubileuszu 20-lecia KOLOT Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej „Miodowe-mleczne smaki”. Impreza odbędzie się w dniu 9 września 2022 r., w godz. od 9.00 do 17.00 na Rynku
w Kluczborku
zobacz więcej»


25.05.2022
KOLOT na targach turystycznych w Opolu
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w 20. Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu. Przez trzy dni na opolskim rynku promowaliśmy walory turystyczne powiatów: kluczborskiego i oleskiego oraz województwa opolskiego. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie "Za 20 lat promocji produktów lokalnych". Nasz udział w targach odbywał się w ramach zadania pt. „20 lat turystyki – jubileusz Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej”, współfinansowanego z budżetu Województwa Opolskiego  zobacz więcej»


 

09.08.2021

Zapraszamy na Jarmark "Miodowo-mleczne smaki"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki" w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Impreza odbędzie się w dniu 10 września 2021 r., w godz. od 10.00 do 17.00 na Rynku w Kluczborku zobacz więcej»


06.08.2021

Wizyta studyjna z projektu "Wskocz do Sieci"

W gospodarstwie agroturystycznym Witolda i Barbary Stodołów odbyła się wizyta studyjna realizowana w ramach projektu Wskocz Do Sieci, którego celem jest wsparcie w zakresie tworzenia i rozwijania regionalnej i ponadregionalnej sieci przedsiębiorstw w tym partnerstw, klastrów, konsorcjów spółdzielczych działających na rynku komercyjnym. W Bogdańczowicach spotkali się uczestnicy projektu z powiatu kluczborskiego, grupa robocza oraz członkowie działającego w ramach KOLOT klastra turystycznego "Kraina Miodu i Mleka"  zobacz więcej»


18.06.2021

Walne zebranie członków KOLOT

W Restauracji "Grodzka" w Byczynie odbyło się Walne Zebranie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2020 roku i uzyskał od członków absolutorium. Podczas spotkania przedstawiono także plany stowarzyszenia na 2021 rok oraz dyskutowano na temat sytuacji branży turystycznej i członków KOLOT w czasie pandemii COVID-19 zobacz więcej»  


28.05.2021

Walne zebranie członków KOLOT

Zarząd Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków KOLOT, które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2021 r. o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Restauracji „GRODZKA” w Byczynie zobacz więcej»  


19.04.2021
Wskocz do sieci

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna (KOLOT) przystąpiła do projektu pt. „Wskocz do sieci”, który jest realizowany przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Doradztwo Ekonomiczno-Finansowe Sp. z o.o. ze Świdnicy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.9 Rozwój ekonomii społecznej na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zobacz więcej»


27.08.2020

Walne zebranie KOLOT-u.  Zarząd z absolutorium

26 sierpnia w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stodoła” w Bogdańczowicach odbyło się Walne Zebranie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2019 roku. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań delegaci jednomyślnie udzielili mu absolutorium. Spotkanie było także okazją do omówienia planów na 2020 rok oraz sytuacji branży turystycznej i członków KOLOT w dobie pandemii COVID-19. Do Stowarzyszenia przystąpiło także Koło Gospodyń Wiejskich GOSPODYNIE NAROKA. Deklarację współpracy przekazała Gabriela Księżyk - Przewodnicząca KGW z Naroka  zobacz więcej»


03.08.2020
Polski Bon Turystyczny - informacja dla przedsiębiorców turystycznych

Uprzejmie informujemy, że od 25 lipca br. jako przedsiębiorcy, działający w branży turystycznej możecie Państwo przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny. Aby tego dokonać trzeba zarejestrować się i wypełnić oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Więcej informacji
o funkcjonowaniu bonu turystycznego oraz istotne pytania i odpowiedzi odnajdziecie Państwo na stronach ZUS
zobacz więcej»


03.08.2020
Walne zebranie członków KOLOT

Zarząd Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków KOLOT, które odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2020 r. o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Gospodarstwie Agroturystycznym „STODOŁA” w Bogdańczowicach. Prosimy o potwierdzenie udziału w Walnym Zebraniu do dnia 21.08.2020 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 106 zobacz więcej»


06.04.2020
Platforma mambon.pl - kup teraz, zrealizuj później

Platforma mambon.pl to pomysł na połączenie klientów z ich usługodawcami. Na zasadzie: kup teraz, zrealizuj później! Jak wyjaśniają pomysłodawcy, przedstawiciele firmy Provema:- Każdy z nas ma wśród swojej rodziny czy przyjaciół przedsiębiorcę, który w związku z pandemią koronawirusa musiał zawiesić prawidłowe funkcjonowanie swojej firmy - dlatego postanowiliśmy BEZINTERESOWNIE POMÓC i uruchomiliśmy specjalną stronę www.mambon.pl, która pomoże prowadzić biznes w czasach pandemii zobacz więcej»


28.05.2019

Byliśmy na Targach Turystycznych "W stronę Słońca"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach zadania publicznego pn. "Zapamiętasz ją… Promocja Krainy Miodem i Mlekiem Płynącej" promowała Ziemię Kluczborsko-Oleską na Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu (24-26 maja). Na stoisku naszego stowarzyszenia można było m.in. skosztować pysznego wiejskiego chleba ze smalcem, kluczborskiego miodu i wyrobów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Olesna zobacz więcej»


27.09.2018
Fajny dzieciak

Nieformalna grupa "Turystyczni Przewodnicy" pod patronatem Kluczborsko-Oleskiej Organizacji Turystycznej realizuje projekt pn. "Fajny Dzieciak". Zadanie dofinansowane jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego. W ramach projektu 20 osobowa grupa dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z OI im. Emilii Plater w Kluczborku odbywa warsztaty z psychologiem oraz hipoterapię w jednym z gospodarstw agroturystycznych zobacz więcej»


28.06.2018

Walne zebranie KOLOT-u. Wybrano nowe władze

19 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Ustępujący zarząd otrzymał absolutorium za swoją działalność w latach 2014-2017. Podczas zebrania wybrano nowe władze.  Prezesem stowarzyszenia ponownie została Maria Żurek. W skład zarządu weszły także: Krystyna Janik (wiceprezes), Jagoda Buła (wiceprezes), Barbara Stodoła (skarbnik) i Katarzyna Knap (sekretarz) zobacz więcej»


07.06.2018

Zadanie "Promocja Szlaku Kulinarnego Krainy Miodem i Mlekiem Płynącej"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach zadania pn. "Promocja szlaku kulinarnego Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej" uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu (25-27 maja). Dzięki środkom otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego wykonano także materiały promocyjne identyfikujące członków szlaku kulinarnego: fartuchy kuchenne, breloki oraz wizytówki zobacz więcej»


14.05.2018

Walne zebranie członków KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się 19 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 10.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych, w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku, ul. Katowicka 1  zobacz więcej»


14.05.2018

Kolonie "Wakacje z wielkim sercem"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna, podobnie jak w latach ubiegłych, organizuje na zlecenie Opolskiego Kuratora Oświaty letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z terenu województwa opolskiego w 2018 r. Projektem objętych jest 315-cioro dzieci, które będą wypoczywały  na  dwutygodniowych koloniach w Jarnołtówku i Darłówku zobacz więcej»


06.06.2017

KOLOT na Targach Turystycznych "W stronę Słońca"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach zadania publicznego pn. "Promocja Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej" uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu (25-27 maja). Na stoisku można było m.in. spróbować specjałów ze szlaku kulinarnego Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki", otrzymać promocyjne publikacje, w tym wydaną w ramach zadania mapę turystyczną powiatu kluczborskiego i oleskiego  zobacz więcej»


22.05.2017

KOLOT po raz kolejny organizuje kolonie dla dzieci

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje na zlecenie Kuratorium Oświaty w Opolu tegoroczny letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego, pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej. Projektem pn. "Razem wypoczywamy - razem działamy" objętych jest 315-cioro dzieci z województwa opolskiego, które wypoczywają na dwutygodniowych koloniach w Jarnołtówku i Darłówku

zobacz więcej»


07.08.2017

Powiat Kluczborski o koloniach KOLOT-u


1.03.2017

Walne Zebranie KOLOT-u. Absolutorium dla Zarządu

28 lutego w Hotelu Olesno odbyło się Walne Zebranie Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2016 roku. Po wysłuchaniu sprawozdań: merytorycznego i finansowego delegaci jednomyślnie udzielili Zarządowi absolutorium. Przyjęto także plan pracy na 2017 rok  zobacz więcej»


13.02.2017

Walne Zebranie Członków KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się w dniu 28 lutego 2017 r. o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Hotelu Olesno (Olesno, ul. Krzywa 1). prosimy o potwierdzenie udziału w Walnym Zebraniu do dnia 24.02.2016 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 153, 154, 155 zobacz więcej»


03.02.2017

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

7 lutego rozpoczyna się przyjmowanie ofert udziału w drugiej edycji akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W ubiegłorocznej, pilotażowej, przeprowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wzięło udział prawie 400 partnerów z całego kraju, m.in. restauratorzy, hotelarze, gestorzy atrakcji turystycznych, którzy przygotowali ofertę usług w obniżonych cenach. W tym roku pierwszy weekend niższych cen przypada od 31 marca do 2 kwietnia... zobacz więcej»


07.11.2016

KOLOT stworzył i oznakował szlak kulinarny

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna stworzyła na terenie powiatów kluczborskiego i oleskiego szlak kulinarny pn. "Miodowo-mleczne smaki". Na szlaku znajduje się 29 obiektów serwujących gościom potrawy, których jednymi z głównych składników są miód lub mleko. Obiekty oznakowane są specjalnymi tablicami ze znakami QR, które odsyłają turystę - klienta wyposażonego w smartfona - do strony internetowej obiektu
i potrawy, którą serwuje 
zobacz więcej»


Kolonie "Wakacyjna przygoda"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje na zlecenie Kuratorium Oświaty w Opolu tegoroczny letni wypoczynek dla dzieci wiejskich, pochodzących z rodzin o niskich dochodach i dzieci z mniejszymi szansami, które ze względu na swoją sytuację mają utrudniony dostęp do wypoczynku. Projektem "Wakacyjna przygoda" objętych jest 315-cioro dzieci z terenów wiejskich województwa opolskiego, które wypoczywają na dwutygodniowych koloniach w Jarnołtówku i Darłówku zobacz więcej»


24.05.2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Ciekawa inicjatywa pod nazwą "Międzynarodowa Wymiana Młodzieży", która zaplanowana jest na czas tegorocznych wakacji w terminie: 18-29 lipca 2016. Na uczestników w wieku 12-17 lat czekają dwa tygodnie pełne wrażeń i doznań w międzynarodowym polsko-niemieckim towarzystwie. Udział
w wymianie może być świetnym sposobem na tegoroczne wakacje. Uczestnicy tegorocznej wymiany zaproszeni będą do wymiany młodzieży na terenie Niemiec w roku 2017!
zobacz więcej»


24.05.2016

KOLOT na Targach Turystycznych "W stronę Słońca"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach zadania publicznego pn. "Promocja Szlaku Kulinarnego Krainy Miodem i Mlekiem Płynącej" uczestniczyła w XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca" w Opolu (20-22 maja). Oprócz pysznego miodu, wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem i oleskiej śmietankówki na stoisku można było spróbować specjałów ze szlaku kulinarnego Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki" zobacz więcej»


18.03.2016

Walne Zebranie Członków KOLOT. Zarząd z absolutorium

17 marca w Restauracji Stara Karczma w Chocianowicach odbyło się Walne Zebranie Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2015 roku. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań delegaci jednomyślnie udzielili mu absolutorium. Przyjęto także plan pracy na 2016 rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia zobacz więcej»


15.02.2016

Walne Zebranie Członków KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbędzie się w dniu 17 marca 2016 r. (czwartek) o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Restauracji Stara Karczma w Chocianowicach (Chocianowice 35). Prosimy o potwierdzenie udziału w Walnym Zebraniu do dnia 15.03.2016 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 153, 154, 155 zobacz więcej»


21.10.2015

Podziękowania Opolskiej Kurator

20 października w opolskim Kuratorium Oświaty odbyło się spotkanie podsumowujące wypoczynek letni organizowany dla dzieci z Opolszczyzny podczas tegorocznych wakacji. Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała specjalne podziękowania za wzorową organizację kolonii letnich w Jarnołtówku i Darłówku dla dzieci z rodzin wiejskich o niskich dochodach. Podziękowanie z rąk Haliny Bilik – Opolskiej Kurator Oświaty odebrała Maria Żurek – Prezes KOLOT zobacz więcej» 


21.08.2015

Chcą tu jeszcze wrócić

Mowa o kilkudziesięcioosobowej grupie nastolatków z Brzeżan i Kreminny. Razem z polskimi rówieśnikami spędzili w Kluczborku 10 dni na koloniach zorganizowanych przez Kluczborsko-Oleską Lokalną Organizacje Turystyczną, powiat kluczborski i wszystkie nasze gminy. Młodzi Ukraińcy byli zachwyceni polską gościnnością i chcą jeszcze do nas wrócić.  Stowarzyszenie otrzymało na organizacje kolonii wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. "Polsko-ukraińska współpraca młodzieży" zobacz więcej»


4.08.2015

Kolonie "Wakacje z uśmiechem"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje na zlecenie Kuratorium Oświaty w Opolu tegoroczny letni wypoczynek dla dzieci wiejskich, pochodzących z rodzin o niskich dochodach i dzieci z mniejszymi szansami, które mają utrudniony dostęp do wypoczynku. Projektem pn. "Wakacje z uśmiechem" objętych jest 360-cioro dzieci z terenów wiejskich województwa opolskiego, które wypoczywają na  dwutygodniowych koloniach w Jarnołtówku i Darłówku zobacz więcej» 


10.07.2015

Polsko-ukraińskie wakacje

Z inicjatywy samorządu powiatu oraz wszystkich czterech gmin powiatu kluczborskiego Stowarzyszenie Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna w dniach 7-16 sierpnia 2015 r. organizuje w Kluczborku wypoczynek dla grupy młodzieży z Ukrainy i Polski pod nazwą "Polsko-Ukraińskie Wakacje". Stowarzyszenie otrzymało na ten cel wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. "Polsko-ukraińska współpraca młodzieży” zobacz więcej»


3.04.2015

KOLOT na międzynarodowych targach turystycznych

Stoisko Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających podczas popularnych Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach (27-29.03). Szczególnie, zaaranżowany na potrzeby targów fragment agroturystycznego gospodarstwa, oraz nasze regionalne przysmaki. Targi zwiedziło ponad 6,5 tys. osób. Swoje oferty prezentowało ponad 260 wystawców z branży turystycznej zobacz więcej»


2.03.2015

Walne zebranie KOLOT - Zarząd otrzymał absolutorium

20 lutego w sali konferencyjne Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kluczborku odbyło się Walne Zebranie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2014 roku. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań delegaci jednomyślnie udzielili mu absolutorium zobacz więcej»


8.02.2015

Walne zebranie KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbędzie się 20 lutego 2015 r. (piątek) o godzinie 11.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 11.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Starostwie Powiatowym w Kluczborku - Sala konferencyjna ul. Katowicka 1 zobacz więcej»


1.12.2014

Byczyna promuje sie teledyskiem

Zachęcamy gorąco do obejrzenia teledysku promocyjnego zrealizowanego przez Stowarzyszenie Animacji Lokalnej ARKONA we współpracy z Gminą Byczyna. W klipie występuje zespół Percival ze swoim utworem "Koń", pochodzącym z najnowszej płyty Slava II zobacz więcej»


3.07.2014

Kolonie "Wakacje ze słońcem w plecaku"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje na zlecenie Kuratorium Oświaty w Opolu tegoroczny letni wypoczynek dla dzieci wiejskich, pochodzących z rodzin o niskich dochodach " i dzieci z mniejszymi szansami, które ze względu na swoją sytuację wynikającą z problemów rodzinnych, miejsca zamieszkania i in. mają utrudniony dostęp do wypoczynku. Projektem pn. "Wakacje ze słońcem w plecaku" realizowanym przez KOLOT objętych jest 360-cioro dzieci, które wypoczywają na dwutygodniowych koloniach w Jarnołtówku i Darłówku zobacz więcej»


21.05.2014

KOLOT na Targach Turystycznych "W stronę Słońca"

W dniach 16-18 maja odbyły się w Opolu 14. Międzynarodowe Targi Turystyki "W Stronę Słońca". Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna promowała na swoim stoisku tradycyjnie walory turystyczne Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. Stowarzyszenie uczestniczyło w opolskich targach w ramach zadania publicznego pn. "Promocja Krainy Miodem i Mlekiem płynącej" współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego  zobacz więcej»


10.04.2014

Kolejne odznaczenie dla Prezesa KOLOT

Maria Żurek - prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej została odznaczona odznaką honorową Związku Inwalidów Wojennych za wybitne zasługi dla dobra inwalidów wojennych. Odznaczenia przyznano z okazji  95. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste zebranie jego członków odbyło się 10 kwietnia w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Odznaczenia państwowe wyróżnionym wręczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński zobacz więcej»


1.04.2014

KOLOT na Targach w Katowicach

Miło nam poinformować, że stoisko Kluczborsko–Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej zdobyło wysokie III miejsce na 200 wystawców w konkursie na najładniejsze stoisko tegorocznych Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego w Katowicach. Naszym gościem była m.in. Elżbieta Dzikowska - znana podróżniczka i autorka książek, której szczególnie do gustu przypadła oleska "śmietankówka" zobacz więcej»


20.03.2014

Walne zebranie KOLOT-u. Wybrano nowe władze

18 marca w w Tawernie „Pod Kotwicą” w Kadłubie Wolnym odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Ustępujący Zarząd podsumował swoją działalność w latach 2010-2013, za którą delegaci udzielili mu jednogłośnie absolutorium. Podczas zebrania wybrano nowe władze KOLOT-u. Prezesem stowarzyszenia ponownie została Maria Żurek, nie zmienił się także  skład Zarządu zobacz więcej»  


14.03.2014

Agrochatka - miejscem odkrywania talentów

Od roku szkolnego 2012/2013 AGROCHATKA Edukacyjne Gospodarstwo Ekoturystyczne Elżbiety i Jerzego Woźniaków nosi tytuł Miejsca Odkrywania Talentów. Tytuł "Miejsca Odkrywania Talentów" przyznaje Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. To pierwsze gospodarstwo edukacyjne i demonstracyjne w kraju, które otrzymało takie wyróżnienie zobacz więcej» 


20.02.2014

KOLOT na XX Targach GLOB w Katowicach

W dniach 28-30 marca Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyć będzie w XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Turystyki GLOB 2014 w Katowicach


20.02.2014

Walne zebranie KOLOT. Zapraszamy

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbędzie się dnia 18 marca 2014 roku (wtorek) o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 bez względu na liczbę obecnych w Tawernie „Pod Kotwicą” w Kadłubie Wolnym, ul. Izydora Murka 13, Zębowice zobacz więcej»28.10.2013

Nagrody dla KOLOT-u

Grad nagród spadł na KOLOT podczas odbywającego się w Nysie w dniach 23-24 października Kongresu Turystycznego z okazji 10-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Stowarzyszenie otrzymało Odznakę Honorową Ministra Sportu i Turystyki "Za Zasługi dla Turystyki" oraz  Certyfikat OROT 2013 dla Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego za produkt "Kraina Miodu i Mleka na weekend". Prezes KOLOT Maria Żurek została uhonorowana również Odznaką Honorową Ministra Sportu i Turystyki "Za Zasługi dla Turystyki" oraz dodatkowo medalem za zasługi dla OROT zobacz więcej» 


8.10.2013

Medal Pro Memoria dla Prezes KOLOT

Maria Żurek - prezes KOLOT została odznaczona medalem Pro Memoria przyznawanym za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Odznaczenie odebrała 7 października w Muzeum w Łambinowicach z rąk Jana Stanisława Ciechanowskiego - Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych podczas uroczystości z okazji 69. rocznicy przybycia I transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf zobacz więcej»

 


26.06.2013

Pałac Pawłowice w TVP1!

W TVP1 ruszył nowy cykl programów PIĘKNIEJSZA POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ. Szesnaście 17 – minutowych programów, każdy traktujący o innym województwie. 30 czerwca 2013 o godzinie 11:20 wyemitowany zostanie odcinek poświęcony Opolszczyźnie. Prowadzący będą gościć m.in. w Pałacu Pawłowice - który jest członkiem Kluczborsko Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zapraszamy do oglądania  zobacz więcej»


4.06.2013

A może wakacje na Majorce?

Wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów wakacyjnych lub chcieliby uciec chociaż na chwilę od otaczającej rzeczywistości, serdecznie zapraszamy na Majorkę widzianą nietypową wersją turystyczną - wolne terminy jeszcze w czerwcu. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.mallorcadream.eu Zainteresowanych prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail: magdalena.pabich@wp.pl, skype: Magda Pabich, tel.: 34 661011381 (ES)


8.05.2013

Bezpłatny kurs języków obcych

Centrum Języków Obcych i Edukacji POLIGLOTUS zaprasza na bezpłatny kurs języka obcego (niemieckiego lub angielskiego) w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego "Poliglotą być, język obcy znać - bezcenne na opolskim rynku pracy". Uwaga! Kurs można zorganizować w Kluczborku, pod warunkiem zgłoszenia min. 12 osób. Prosimy o zgłaszanie udziału telefonicznie pod numerem telefonu 77 418 52 18 wew. 153-155 lub mailowo: kolot@op.pl

zobacz więcej»


14.01.2013

Walne zebranie członków KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 29 stycznia 2013 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 10.15 -  w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Starostwie Powiatowym w Kluczborku – Sala konferencyjna, ul. Katowicka 1. Prosimy o potwierdzenie udziału w Walnym Zebraniu do dnia 25.01.2013 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 154 zobacz więcej»


18.12.2012

Zakończenie projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny"

Konferencja była ostatnim działaniem projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny". 17 grudnia w Kluczborku spotkali się uczestnicy zadania - seniorzy, młodzież, koordynatorzy, wykładowcy, partnerzy projektu, ale też zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów powiatu kluczborskiego i oleskiego, przedstawiciele gmin, lokalne media, członkowie KOLOT. W sumie w konferencji uczestniczyło ponad 150 osób. Podczas konferencji  zaprezentowano efekty zrealizowanego zadania, a uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończonych szkoleń zobacz więcej»


16.07.2012

Marketingowa strategia Polski w sektorze turystyki na lata 2012–2020

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała "Marketingową strategię Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020". Na dokument składa się bogata analiza potencjału Polski oraz jej wizerunku (także w konfrontacji z konkurentami), a także kompleksowa prezentacja instrumentów i narzędzi realizacji strategii. Zdefiniowany tu cel ogólny działań na lata 2012-2020 zakłada "poprawę pozycji konkurencyjnej Polski na międzynarodowym rynku turystycznym". Zapraszamy do zapoznania sie z dokumentem zobacz więcej»


21.06.2012
Projekt KOLOT-u dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała 102 tys. złotych dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu "Dojrzały - aktywny, młody - sprawny". Projekt zakłada aktywizację ludzi w wieku emerytalnym z terenu powiatów kluczborskiego i oleskiego oraz integrację i współpracę ich środowiska z młodym pokoleniem.

zobacz więcej»


11.06.2012

Powstał Klaster turystyczny "VisitOpolskie"

Cieszymy się, że na Opolszczyźnie po klastrze "Kraina Miodu i Mleka" powstał kolejny klaster turystyczny. VisitOpolskie zawiązało 26 podmiotów. Wśród członków są samorządy, stowarzyszenia lokalne, przedsiębiorcy i szkoły wyższe. Jest też nasza Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna. Jedno z pierwszych zadań klastra to wspólny katalog ofert dla turystów.

zobacz certyfikat partnerstwa»


21.05.2012

Targi "W stronę Słońca" - byliśmy tam

Ponad stu wystawców z kraju i zagranicy prezentowało swoje oferty na opolskim rynku w dniach 18-20 maja podczas XII Międzynarodowych Targów Turystyki "W stronę Słońca". Pokazy sztuki kowalskiej, degustacja regionalnych potraw, zagroda wiejska, kołocz śląski czy oleska "śmietanówka" - to tylko niektóre atrakcje tragów. KOLOT otrzymał wyróżnienie od organizatorów za sakralny produkt turystyczny "Szlak kościółków drewnianych w Powiecie Kluczborskim"

dyplom»  galeria»


2.04.2012
KOLOT na Targach GLOB w Katowicach
W dniach od 30 marca do 1 kwietnia Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w XVIII Międzynarodowych Targach Turystyki,Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOB w Katowicach. Nasze stoisko cieszyło się wielkim powodzeniem wśród zwiedzających, których kusiliśmy miodem, oleską "śmietankówką", pysznymi wędlinami i chlebem ze smalcem. Organizatorzy targów przyznali nam wyróżnienie w konkursie na
najpiękniejsze stoisko.

dyplom»  galeria»


3.02.2012
Walne Zebranie członków KOLOT
1 lutego w Restauracji, Motelu "Złota Kaczka" w Mirowszczyźnie koło Rudnik odbyło się Walne Zebranie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd podsumował działalność stowarzyszenia w 2011 roku. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań delegaci jednomyślnie udzielili mu absolutorium. Podczas zebrania podjęto m.in. uchwałę w sprawie ustalenia nowych składek członkowskich
więcej»


8.12.2011

Chyba nie kochasz dzieci, jeśli w kotłowni spalasz śmieci?
Zdrowie nasze i naszych dzieci w dużym stopniu zależy od stanu czystości wody, powietrza i gleby. Możemy wpływać na stan naszego środowiska, chronić przyrodę lub przyczyniać się do jej degradacji. Każdy chciałby zapewne żyć w czystym, nieskażonym środowisku, oddychać czystym powietrzem. Czy tak będzie w przyszłości zależy od postępowania każdego z nas
więcej»


24.05.2011
Podziękowanie dla KOLOT
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna od lat patronuje organizowanych przez powiat oleski spotkań z cyklu "Historia Lokalna w powiecie oleskim". W marcu odbyło się setne takie spotkanie pt. "Śladami muzyków śląskich". Otrzymaliśmy od Starosty Oleskiego specjalne podziękowanie za współorganizację imprezy
więcej»


10.01.2012

Walne Zebranie członków KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 1 lutego 2012 r. o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 – w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych w Restauracji "Złota Kaczka" w miejscowości Mirowszczyzna (koło Rudnik, powiat oleski). Bardzo prosimy o potwierdzenie swojego udziału do dnia 25.01.2012 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 153-155 więcej»


09.05.2011
KOLOT na Targach "W stronę słońca" w Opolu

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystyki "W stronę słońca", które odbyły się w dniach 12-14 maja w Opolu. Na stoisku promującym Ziemię Kluczborską i Oleską tradycyjnie nie zabrakło miodu i ekologicznych przysmaków. 14 maja gośćmi specjalnymi targów byli znani prezenterzy telewizyjni: Jarosław Kret i Aleksandra Kostka   zobacz galerię»    dyplom»


24.02.2011

Absolutorium dla Zarządu

24 lutego w Pałacu w Pawłowicach odbyło się Walne Zebranie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Członkowie stowarzyszenia spotkali się tym razem w obiekcie Państwa Ewy i Benjamina Godylów - nowych członków KOLOT-u. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań delegaci jednomyślnie udzielili Zarządowi absolutorium. Przyjęto również zmiany w Statucie i wybrano nowego członka Komisji Rewizyjnej więcej»


10.02.2011
Walne Zebranie KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków KOLOT do udziału w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbędzie się 24 lutego 2011 r. (czwartek) o godzinie 16.30 w pierwszym terminie lub o godzinie 16.45 bez względu na liczbę obecnych w Sali Kominkowej Pałacu Pawłowice (Gmina Gorzów Śląski). Bardzo prosimy o potwierdzenie swojego udziału w obradach do dnia 18.02.2011 r. pod nr tel. 77 418 52 18 wew. 153-155 więcej»


19.01.2011

Święto Tradycyjnej Polskiej Wsi

Agrochatka - Edukacyjne Gospodarstwo Ekoturystyczne Elżbiety i Jerzego Woźniaków oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku zapraszają na Święto Tradycyjnej Polskiej Wsi, które odbędzie się 21 stycznia 2011 r. (piątek) o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki przy ulicy Miarki. W programie m.in. prelekcja na temat zdrowego odżywiania się, poczęstunek wiejskim jedzeniem, mini kiermasz żywności wiejskiej więcej»


21.11.2010
Kiermasz świąteczny w Nowej Bogacicy

Zakład Rękodzieła Użytkowego i Artystycznego "BEA", Stowarzyszenie Twórczych Kobiet Nowa Bogacica oraz Odnowa Wsi zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 11.12.2010 i 12.12.2010 o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Nowej Bogacicy. W czasie kiermaszu będzie można nabyć m.in.: ozdoby świąteczne (gwiazdki, aniołki, świeczniki) i prezenty gwiazdkowe (broszki, kolczyki, czapki, etui na komórki) więcej»


08.11.2010
Zdobądź licencję pilota wycieczek

"Oświata" Spółdzielnia Pracy we Wrocławiu w ramach projektu "Profesjonalny pilot wycieczek gwarancją podwyższenia atrakcyjności turystycznej Ziemi Opolskiej" zaprasza na bezpłatne szkolenie i egzamin państwowy na licencję pilota wycieczek. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w Opolu w dniach 9, 15, 16, 22 i 23 listopada więcej»


28.05.2010
Ukazała się nowa publikacja KOLOT-u

"Ziemia Kluczborsko-Oleska na weekend" - to tytuł nowego folderu, wydanego przez Stowarzyszenie KOLOT. Publikacja zawiera gotowe propozycje spędzenia weekendu na Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej oraz oferty obiektów turystycznych z tego terenu. Materiał w dwóch wersjach językowych - polskiej i niemieckiej można pobrać w zakładce "Publikacje - Foldery"


07.10.2010
Święto Ziemniaka
W sobotę 9 października w gospodarstwie ekologicznym Agrochatka Elżbiety i Jerzego Woźniaków w Biadaczu odbędzie się Święto Ziemniaka bez GMO. Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00 wspólnym kopaniem ziemniaków. W czasie spotkania uczestnicy samodzielnie zrobią masło i spróbują ekologicznych smakołyków. Będą mogli wydoić kozy i skosztować świeżego mleka. W programie także projekcja filmów nt. zdrowego stylu życia i zagrożeń ze strony Genetycznie Modyfikowanych Organizmów, zajęcia plastyczne dla najmłodszych oraz inscenizacja dotycząca historii ziemniaka wykonana przez przybyłych gości. Święto Ziemniaka bez GMO zakończy wspólna zabawa przy ognisku. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie: www.agrochatka.pl.


02.04.2010
KOLOT na katowickich Targach Glob 2010
W dniach 26-28 marca Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna prezentowała walory turystyczne powiatów: kluczborskiego i oleskiego na XVI Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2010. Na naszym stoisku tradycyjnie serwowaliśmy zwiedzającym miód z pasieki w Maciejowie, produkty oleskiej mleczarni oraz przysmaki przygotowane przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych

więcej»


31.03.2010
Prof. Jan Miodek w Oleśnie

12 marca 2010 roku w Oleśnie członkowie Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej uczestniczyli w spotkaniu pt. „Śląska ojczyzna polszczyzna" - językowa edukacja lokalna w kontekście wielokulturowej Europy. Gośćmi tego spotkania byli znakomici wykładowcy: prof. Jan Miodek i dr Romana Łobodzińska z Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy przybliżyli zebranym zasady współczesnej polszczyzny więcej»


01.03.2010

Nagroda Marszałka za utworzenie klastra "Kraina Miodu i Mleka"

Starostwo Powiatowe w Kluczborku otrzymało Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w konkursie "Partnerstwo bez granic". Urząd Marszałkowski nagrodził pomysł utworzenia klastra turystycznego województwa opolskiego „Kraina Miodu i Mleka” oraz jego dotychczasowe innowacyjne działania, zwłaszcza realizowany w zeszłym roku międzynarodowy projekt. Nagrodę za zwycięstwo w konkursie z rąk Marszałka Józefa Sebesty odebrali 25 lutego Starosta Kluczborski – Piotr Pośpiech oraz Maria Żurek – Prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (KOLOT)


17.02.2010
Wybrano nowe władze KOLOT

16 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KOLOT, podczas ktorego wybrano nowe władze stowarzyszenia. Prezesem ponownie została Maria Żurek. W skład Zarządu weszli także: Renata Płaczek-Zielonka (wiceprezes), Krystyna Janik (wiceprezes), Henryk Zug (sekretarz); Barbara Stodoła (skarbnik). Natomiast członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Bożena Olejnik (przewodnicząca komisji), Irena Kowalczyk (sekretarz);

Antoni Polak (członek); Witold Stodoła (członek) oraz Klaudia Baros (członek) więcej»


15.02.2010
Klaster e-KOLOT nagrodzony Plastrem Miodu

Klaster Turystyczny Województwa Opolskiego "Kraina Miodu i Mleka" został laureatem nagrody Starosty Kluczborskiego "Plaster Miodu 2009" w kategorii "Turystyka". W tej samej kategorii do nagrody nominowali byli także inni członkowie KOLOT-u: "Agrochatka" Edukacyjne Gospodarstwo Ekoturystyczne z Biadacza - Brodnicy oraz Gospodarstwo Agroturystyczne "U Norberta i Uli" z Wierzchów więcej»


11.02.2010

Uwaga Członkowie KOLOT

W związku z trwającymi ostatnimi pracami nad materiałem promocyjnym, dotyczącym turystyki weekendowej w powiatach kluczborskim i oleskim, istnieje jeszcze możliwość dokonania korekt w nadesłanych przez Was ofertach. Jeżeli Wasza oferta się zmieniła, czekamy na informacje najpóźniej do dnia 20 lutego 2010 roku pocztą elektroniczną na adres: kolot@e-kolot.pl lub kolot@op.pl. Po tym terminie materiał zostanie wysłany do drukarni. Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.


1.02.2010

Walne Zebranie KOLOT

Zapraszamy wszystkich członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej do wzięcia udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się dnia 16 lutego 2010 r. o godzinie 10.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 10.15 bez względu na liczbę obecnych w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kluczborku, ulica Katowicka 1 więcej»


09.12.2009

Znamy Turystyczne Niezapominajki Opolszczyzny

9 grudnia w Kluczborku odbyło się spotkanie podsumowujące realizowany przez KOLOT projekt "Kwitnąca Wieś Opolska - Turystyczne Niezapominajki". Poznaliśmy Turystyczne Niezapominajki Opolszczyzny. Najbardziej kwitnącym wiejskim obiektem turystycznym Opolszczyzny zostało Gospodarstwo Agroturystyczne "Dziki Raj" - Otto Patrzek, leżące w miejscowości Pogórze (powiat prudnicki), najbardziej kwitnącą wiejską imprezą Opolszczyzny - Spotkania z Kulturą Żydowską, odbywające się w Kraskowie (powiat kluczborski) więcej»  


26.11.2009
Podsumowanie projektu IE

24 listopada podczas seminarium nt. „Innowacyjność w Turystyce”, podsumowaliśmy projekt „Lokalny i regionalny produkt w wirtualnej przestrzeni turystycznej Dorzecza Odry”. Zadanie było realizowane przez klaster turystyczny „Kraina Miodu i Mleka” we współpracy z niemieckim partnerem - klastrem pro agro z Brandenburgii. Na seminarium zaprezentowano rezultaty projektu więcej»


22.09.2009

Wyjazd studyjny do Brandenburgii

We wrześniu członkowie klastra "Kraina miodem i mlekiem płynąca" gościli w Brandenburgii, gdzie podpatrywali jak niemieccy przedsiębiorcy z branży turystycznej zarabiają na turystyce. Wyjazd studyjny zorganizowano w ramach projektu "Lokalny i wirtualny produkt w wirtualnej przestrzeni turystycznej dorzecza Odry" dofinansowanego z Programu Innovation Express więcej»


27.08.2009

Klaster zdobył blisko pół miliona złotych na promocję

Działający od zeszłego roku w ramach Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej klaster turystyczny „Kraina miodem i mlekiem płynąca” zdobył 495 tys. złotych na innowacyjne działania promocyjne. Pieniądze pochodzą z Programu Innovation Express więcej»


17.07.2009
Trwa realizacja projektu "Kwitnąca Wieś Opolska - Turystyczne Niezapominajki"

Zadanie publiczne, powierzone w ramach konkursu ofert przez Zarząd Województwa Opolskiego potrwa do 15 grudnia. Ma na celu wskazanie obiektów turystycznych, które "rozkwitają" pod względem estetycznym, kulturalnym, gospodarczym oraz imprez turystycznych, kulturalnych i sportowych, obrazujących bogactwo tradycji i kultury wsi opolskiej więcej»


10.06.2009

X Międzynarodowe Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe oraz Jarmark Turystyczny

10 lipca w kluczborskim Starostwie odbyło się X międzynarodowe seminarium poświęcone turystyce, któremu towarzyszył Jarmark Turystyczny Ziemi Kluczborskiej. Tematem tegorocznego szkolenia było tworzenie marki turystycznej regionu. Swoimi doświadczeniami w promocji i tworzeniu produktu turystycznego dzielili się między innymi goście z powiatu Bad Dürkheim więcej»


22.06.2009

Zapraszamy na X Międzynarodowe Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe oraz Jarmark Turystyczny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na jubileuszowe X Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe nt. „Tworzenie marki turystycznej regionu – teoria i praktyka”, które odbędzie się 10 lipca 2009 roku o godz. 10.00 w Kluczborku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego przy ul. Katowickiej 1. Seminarium będzie towarzyszył Jarmark Turystyczny Ziemi Kluczborskiej, który odbędzie się tego samego dnia od godz. 10.00 do 17.00 na kluczborskim Rynku  więcej»


06.06.2009

Spotkanie Zarządu OPLOT z Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

2 czerwca odbyło się w Warszawie spotkanie Zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych z Rafałem Szmytke - Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Efektem rozmów miało być podjęcie konkretnej współpracy pomiędzy lokalnymi organizacjami turystycznymi i POT. Prezes POT zapewnił, że zorganizuje pomoc prawną dla LOT-ów i będzie wspierał ich działania więcej»


29.05.2009

Wybrano Zarząd OPLOT
W Spale obyło się pierwsze zebranie zarządu nowopowstałego Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych. Inicjatywa utworzenia OPLOT została zgłoszona przez Marię Żurek - prezesa KOLOT-u podczas tegorocznego II Ogólnopolskie-
go Zlotu Lokalnych Organizacji Turystycznych w Kielcach. Współpraca w ramach porozumienia ma podnieść efektywność działań 107 LOT-ów w Polsce

 więcej»


11.05.2009

KOLOT na targach turystycznych "W stronę słońca" w Opolu

W dniach 7-9 maja Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna prezentowała walory turystyczne powiatów: kluczborskiego i oleskiego na Targach "W stronę słońca", które odbyły się na opolskim Rynku. Na stoisku tradycyjnie nie zabrakło miodu i ekologicznych przysmaków, którymi wabiliśmy potencjalnych turystów. W opolskich targach zaprezentowało się ponad 100 wystawców. Na odwiedzających czekało sporo atrakcji, konkursów i imprez towarzyszących. Jedną z nich był pokaz kulinarnych umiejętności w wykonaniu Roberta Makłowicza.

 zobacz galerię»


07.05.2009

Publikacja dotycząca turystyki weekendowej

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna zamierza wydać materiał promocyjny w języku polskim i niemieckim, dotyczący turystyki weekendowej w powiatach kluczborskim i oleskim. W związku z powyższym uprzejmie prosimy członków KOLOT o szczegółowe i rzetelne wypełnienie załączonej ankiety. Informacje o Państwa działalności w niej zawarte będą zamieszczone we wspomnianym folderze.
Wypełnione ankiety proszę odsyłać do dnia 22 maja 2009 r. na adres Stowarzyszenia.

formularz»


29.04.2009

Prezes KOLOT-u w Radiu OPOLE

Maria Żurek, prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej 29 kwietnia była gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" w Radiu OPOLE. Adam Barański pytał między innymi o to jak skuteczniej promować walory krajobrazowe naszego regionu oraz czy kryzys gospodarczy jest widoczny także w branży turystycznej posłuchaj»


06.03.2009

Walne Zebranie Członków KOLOT

10 marca 2009 r. o godz. 11.00, w Zajeździe „Ostoja” w Krzywiźnie (ul. Witosa 35) odbędzie się Walne Zebranie Członków Kluczborsko–Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jeżeli w pierwszym terminie nie będzie kworum, drugie posiedzenie, bez względu na liczbę obecnych, odbędzie się pół godziny później, tj. o godz. 11.30.


06.03.2009

Warsztaty dla członków klastra "Kraina Miodem i mlekiem płynąca"

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna, Starostwo Powiatowe w Kluczborku oraz  Opolski Park Naukowo-Technologiczny serdecznie zapraszają na warsztaty, których celem jest wypracowanie wspólnej koncepcji promocji klastra „Kraina mlekiem i miodem płynąca” oraz przekazanie informacji na temat jego dotychczasowej działalności. więcej»


05.01.2009

Projekt Innovation Express
Klaster turystyczny "Kraina miodem i mlekiem płynąca", działający w ramach KOLOT, złożył wstępny wniosek do Programu Inovation Express o dofinansowanie projektu pn. „Lokalny i regionalny produkt w wirtualnej przestrzeni turystycznej Dorzecza Odry”. Jeśli zostanie on pozytywnie oceniony, projekt realizowany będzie we współpracy z klastrem Active In der Natur (Niemcy, Brandenburgia). Program Innovation Express pilotuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach międzynarodowego projektu INNET, finansowanego przy wykorzystaniu funduszy 6. Programu Ramowego Unii Europejskiej, w bloku projektów INNO-NETs.


18.11.2008

W ramach KOLOT-u powstał klaster turystyczny

Firmy z branży turystycznej z woj. opolskiego, Opolski Park Naukowo-Technologiczny, Uniwersytet Opolski oraz powiaty: kluczborski i oleski utworzyły 18 listopada w Kluczborku pierwszy na Opolszczyźnie klaster turystyczny "Kraina miodem i mlekiem płynąca". Będzie on funkcjonować w ramach Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Utworzenie klastra pozwoli na korzystanie z funduszy unijnych przeznaczonych na inicjatywy klastrowe. więcej»


27.10.2008

IX Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

27 października 2008 r. w Bogacicy, w Restauracji „Edyta” odbyło się IX Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe nt. „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej – wymiar i wyzwania”. Podczas konferencji uczestnicy próbowali wypracować na forum spójną koncepcję efektywnych działań poprawiających turystyczny wizerunek wsi opolskiej i Opolszczyzny. Podsumowano także projekt „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej” więcej»


22.10.2008

Akcja „Opolska wieś - tutaj dobrze wypocząłem...” rozstrzygnięta

Dobiega końca projekt "Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej". Znamy już wszystkich laureatów. Hotel i Stadnina "Na kamieniu" z Borek Małych (powiat oleski) triumfował w konkursie „Opolska wieś - tutaj dobrze wypocząłem tego lata, polecam Tobie…”, najlepsze zdjęcie z pobytu na opolskiej wsi zrobił Sławomir Kusz z Opola, a wśród głosujących szczęście uśmiechnęło się do Pawła Łęskiego z Warszawy, który spędzi weekend w jednym z gospodarstw agroturystycznych Opolszczyzny. więcej»


01.10.2008

Zapraszamy na IX Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe
Zapraszamy serdecznie na IX Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe, które odbędzie się 27 października 2008 r. w Bogacicy, w Restauracji „Edyta”. Temat: „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej – wymiar i wyzwania”.
Celem tegorocznego spotkania jest wypracowanie na forum spójnej koncepcji efektywnych działań poprawiających turystyczny wizerunek wsi opolskiej. Chcemy ponadto podsumować realizowany w ciągu ostatnich miesięcy projekt „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej” oraz będącą jego częścią akcję „Tu dobrze wypocząłem tego lata - polecam Tobie”.
więcej»


14.09.2008

Targi Tour Salon 2008

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna weźmie udział w 19. edycji Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON - największych targów turystycznych w Polsce, które odbędą się w Poznaniu w dniach 16-18 października br. Co roku w targach Tour Salon biorą udział najważniejsi przedstawiciele branży turystycznej z całego świata. KOLOT po raz pierwszy wystawiał się na poznańskich targach w zeszłym roku.


05.09.2008

Trwa projekt "Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej"
Jesteśmy w trakcie realizacji projektu „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej” powierzonego nam w ramach konkursu ofert przez Zarząd Województwa Opolskiego. Jego celem jest zmiana postrzegania wizerunku turystycznego wsi opolskiej. Głównym elementem projektu jest akcja „Opolska wieś - tutaj dobrze wypocząłem tego lata, polecam Tobie…”, polegająca na rekomendowaniu przez turystów innym odbiorcom miejsc na opolskiej wsi, w których wypoczywali.
więcej»


01.09.2008

Dodruk "kościółków drewnianych"

Przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Kluczborku i Starostwa w Oleśnie wznowiliśmy cieszący się ogromnym powodzeniem folder "Szlakiem Kościółków Drewnianych w Powiecie Kluczborskim i Szlakiem Kościółków Drewnianych w Powiecie Oleskim". Tym razem publikację wydaliśmy w nakładzie 4.000 egzemplarzy.

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna