start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

Spółdzielnia Socjalna "Cafe Babeczka"
46-200 Kluczbork, ul. Moniuszki 11

tel.: (+48) 570-571-004

email: cafebabeczka@interia.pl    
strona internetowa: www.facebook.com/Cafe.Babeczka 


 

22 miejsca
 

 

Klubokawiarnia Spółdzielni Socjalnej "Cafe Babeczka" to miejsce gdzie można zajadać się słodkimi babeczkami prosto z pieca i nie tylko, mamy w swojej ofercie również ciasta i ciasteczka pieczone w naszej kawiarni, wszystkie świeże, smaczne i pachnące już od wejścia. Można u nas napić się aromatycznej kawy, herbaty sypanej (w ofercie herbaty czarne, zielone, czerwone), oraz spróbować innych znanych i mniej znanych smaków. Nasza kawiarnia to rodzinna ciepła atmosfera, przyjazna dla wszystkich osób chcących odpocząć chwilę w ciekawym miejscu (rodzin, podróżnych, seniorów). Jest to też miejsce dla dzieci, w którym można zostawić dziecko pod opieką doświadczonej niani-animatorki zabaw (opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym od godziny 13.00 codziennie), w ofercie mamy też warsztaty (zabawę z muzyką, plastyką i wszelkim rękodziełem) Organizujemy również przyjęcia urodzinowe, oraz wiele innych imprez okolicznościowych. Innymi słowy: świetna zabawa dla dzieci, relaks dla opiekunów i nie tylko :) W naszej kawiarni mamy 22 miejsca siedzące, kącik zabaw dla dzieci, do dyspozycji naszych klientów jest również hol znajdujący się w części wspólnej dla lokali gastronomicznych Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Właścicielki rozmawiają w językach: angielskim, niemieckim, włoskim.
Serdecznie zapraszamy !

 

Ceny:

zobacz tutaj 

         

 

 

 

 

 

 

Obiekt leży na szlaku kulinarnym Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej "Miodowo-mleczne smaki"

 

Babeczki waniliowe i czekoladowe

 

Składniki:
na jedną blachę (12 babeczek):
• 160 g masła
• 100 g cukru pudru
• 150 g mąki pszennej
• 3 jajka
• 1,5 łyżeczki sody
• 4 łyżki kakao (do wersji czekoladowej)
• pół startej laski wanilii (do wersji waniliowej)
 

 Pieczone w Spółdzielni Socjalnej "Cafe Babeczka" na prawdziwym maśle. Sekretem ich puszystości i smaku jest zastosowanie masła,
oraz długie ucieranie poszczególnych składników. Na początku roztopione masło ucieramy z cukrem pudrem do momentu powstania puszystej masy, następnie dodajemy jajka, ciągle ubijając. Ostatnim etapem jest stopniowe dodawanie mąki wymieszanej z sodą. Gotowe ciasto przekładamy do foremek, wyłożonych papilotkami i pieczemy 25 minut w temperaturze 180 °C. W "Cafe Babeczka" babeczki zdobione są ręcznie, powstają z nich różne postacie, np. sowy, żabki lub misie.

 

 

zobacz mapkę szlaku kulinarnego  "Miodowo-mleczne smaki"

 


 

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna