start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

 

GMINA GORZÓW ŚLĄSKI
Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim

46-310 GORZÓW ŚLĄSKI, ul. Wojska Polskiego 15
tel/fax: (+48) 034 359 40 05

email: um@gorzowslaski.pl
strona internetowa: www.gorzowslaski.pl   

 

 

Gmina Gorzów Śląski położona jest nad rzeką Prosną, wśród dużych kompleksów leśnych, które otaczają większość miejscowości, tworząc malowniczy krajobraz i zapewniając właściwe warunki zdrowotne. Rozległe lasy obfitują w owoce runa leśnego i zwierzynę łowną, a niektóre z gminnych lasów stanowią tereny polowań dewizowych, chętnie odwiedzanych przez obcokrajowców. Przepływająca przez gminę Prosna jest stosunkowo niedużym, nadającym się do wędkowania, a w okresie wiosenno - letnim do uprawiania sportu kajakowego, dopływem Warty. Wśród wędkarzy ulubionym miejscem do połowu ryb są stawy pod Gorzowem utworzone w 1939 roku oraz stawki powstałe w wyniku zalania dawnych, poniemieckich rowów przeciwczołgowych, zlokalizowane pobliżu Prosny. Są one ostoją roślinności i fauny typowej dla istniejących ekosystemów wodnych. Równinne tereny i stosunkowo dobre drogi oraz duże kompleksy leśne pozwalają na uprawianie turystyki rowerowej na przykład szlakiem zabytkowych, drewnianych kościołów z Uszyc do sołectwa Gola przez Kozłowice do Jam, a następnie do Olesna.

Sprzyjający wypoczynkowi i uprawianiu turystyki jest też klimat, zaliczany do łagodniejszych w Polsce, gdzie układ temperatur i wilgotność są korzystne nie tylko dla wegetacji roślin ale także i dla przebywających na tym terenie ludzi, a obniżana przez kompleksy leśne prędkość wiatru i wydzielające przez nie substancje zapachowe i jonizacji powietrza wpływają na dobre warunki bioklimatyczne.

Zainteresowanych turystów, odwiedzających naszą Gminę informujemy, że na administrowanym terenie w miejscowości Zdziechowice znajduje się Hotel "Staropolski Gościniec".


"Staropolski Gościniec" w Zdziechowicach
Zdziechowice 65, 46-310 Gorzów Śl.

tel. (+48) 034 359 35 70, fax (+48) 34 3593568

kom. (+48) 606915090

 

 

         

 

 

Również na jednej z tras turystycznych znajdą Państwo Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Górce" w Uszycach, którego gospodarzami są Państwo Józef i Karina Munzer. Dysponują oni 14 miejscami noclegowymi, a przestrzeń, cisza i sąsiedztwo lasu umożliwią Państwu spędzenie wolnego czasu na obcowaniu z naturą oraz aktywnym wypoczynku dla grzybiarzy i amatorów wycieczek rowerowych. Dodatkową atrakcją są ogniska przy muzyce oraz możliwość szaleństwa na quadach.
 

Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Górce"
Uszyce 31, 46-310 Gorzów Śląski
(+48) 034 350 22 47 lub (+48) 888 201 449


         

         

 


 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna