start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

 

Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski – Korzekwa Helena

46-200 KLUCZBORK, Ligota Dolna ul. Wołczyńska 114
tel./fax: (+48)  77 418 36 44

kom.: 501 297 152;  501 297 151

email: btkorzekwa@op.pl  

  

 

 

 

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Korzekwa to rodzinna firma, która od roku 1977r. zajmuję się produkcją wędlin przygotowanych w oparciu o staropolskie receptury. Zawsze dbamy o wysoką jakość wykorzystanego mięsa peklowanego a wędliny nasze wędzone i pieczone są metodą tradycyjną, drewnem z drzew liściastych, co czyni je smacznymi i o nie powtarzalnym zapachu. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie i nasza pasja pozwala spełniać oczekiwania klientów, a receptury przekazane z pokolenia na pokolenie pozwalają przypomnieć smak wędlin z dawnych lat.

Od 2011 r. jesteśmy członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego zrzeszających producentów i przetwórców z regionów, którzy wytwarzają produkty wg tradycyjnych receptur . Wychodząc na przeciw nowym wyzwaniom postanowiliśmy poszerzyć działalność o catering wędliniarski, gdzie oferujemy wyroby w formie zimnej płyty. Wędliny te doskonale prezentują się na stołach, a wyroby wędliniarskie zaprezentowane w formie "wiejskiego stołu ", z dodatkiem smalcu wg własnej receptury i pieczywa tradycyjnie wypiekanego wzbogacą każde przyjecie nawet te najmniejsze organizowane w gronie najbliższych. Zabezpieczamy także imprezy plenerowe w steki szaszłyki kiełbasy i krupnioki.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszych sklepów na terenie Kluczborka i powiatu kluczborskiego, a w szczególności sklepu przy ul. Grunwaldzkiej w Kluczborku. Jest to punkt sprzedaży naszych produktów regionalnych, w ofercie znajdziemy min oleje tłoczone na zimno z Głubczyc, sery smażone z Kadłuba firmy FanAgri, przetwory firmy Gładysz Agro z Rudnik, pieczywo wyrabiane i wypiekane w tradycyjny sposób z Chudoby, a także masło z mleczarni Olesno. Ciągle poszerzamy asortyment!!!.

Promujemy także wyroby naszych lokalnych producentów w myśl powiedzenia „Cudze chwalicie swego nie znacie”, chcemy pokazać turystom z jakich produktów słynie nasz powiat. Zapraszamy na zakupy

 

           

 

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna