Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja
Turystyczna
Aktualności
Strona 1 z 3
Walne zebranie KOLOT – zarząd z absolutorium
15 cze 2026
10 czerwca w Kluczborku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd stowarzyszenia podsumował swoją działalność w latach 2022–2025, uzyskując absolutorium. Podczas zebrania wybrano nowe władze KOLOT-u.
Zarząd Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków KOLOT, które odbędzie się 10 czerwca 2026 roku o godzinie 13.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 13.15 bez względu na liczbę obecnych w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku.
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Chorzowie (22-24.05), gdzie prezentowaliśmy potencjał turystyczny Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej oraz ofertę naszych członków.
„Poznaj Opolskie” – będzie promocja Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej
15 maj 2026
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna podpisała umowę z Województwem Opolskim na dofinansowanie zadania publicznego pn. „Poznaj Opolskie - promocja Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej”.
Tradycyjnie byliśmy obecni na inauguracji i z radością wspieramy tę piękną inicjatywę.
Przedstawicielki KOLOT - prezes Maria Żurek oraz wiceprezes Jagoda Buła - przekazały uczestnikom voucher na pobyt w Hotelu&Spa „Na Kamieniu”, które będzie jednym z przystanków podczas tegorocznych rowerowych wypraw.
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna wydała publikację w ramach zadania publicznego „Ziemia Kluczborsko-Oleska - jak tworzyć turystykę przyszłości?”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Wsparcia Turystyki. Edycja 2025.
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna zakupiła mobilne stanowisko promocyjne oraz drukarkę (urządzenie wielofunkcyjne) w ramach realizacji zadania publicznego „Nowoczesna infrastruktura – skuteczniejsze działanie”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego.
Jak tworzyć nowoczesną, przyjazną środowisku i lokalnym społecznościom turystykę? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy dwóch szkoleń zorganizowanych przez Kluczborsko-Oleską Lokalną Organizację Turystyczną (KOLOT).
W sobotę 18 października w Oleśnie odbyła się inauguracja gry terenowej „Na tropie zabytków Olesna”, stworzonego przez naszą organizację.
Nowy quest powstał we współpracy z Questy - Wyprawy Odkrywców w ramach zadania publicznego „Poszukaj skarbów Opolskiej Turystyki”, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego.
Zrównoważony rozwój w turystyce – wymiana doświadczeń
14 paź 2025
Za nami inspirujący wyjazd studyjny przedstawicieli branży turystycznej z powiatów kluczborskiego i oleskiego w rejon Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Trzy dni intensywnych spotkań, rozmów i wymiany dobrych praktyk pozwoliły poznać przykłady zrównoważonego rozwoju turystyki, które z powodzeniem można przenieść na Ziemię Kluczborsko-Oleską.
Szkolenia branżowe na temat turystyki zrównoważonej
09 paź 2025
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza członków KOLOT oraz przedstawicieli branży turystycznej do udziału w cyklu szkoleń branżowych na temat turystyki zrównoważonej.
30 września 2025 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku odbyła się konferencja pt.„Jak rozwijać współczesną turystykę na Ziemi Kluczborsko-Oleskiej w kontekście zrównoważonego rozwoju?”
12 września 2025 r. kluczborski rynek wypełnił się zapachami miodu, świeżych wypieków i regionalnych specjałów. Odbył się Jarmark Ziemi Kluczborsko-Oleskiej „Miodowo-mleczne smaki”, który przyciągnął tłumy mieszkańców i gości.
Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji pt. „Jak rozwijać współczesną turystykę na Ziemi Kluczborsko-Oleskiej w kontekście zrównoważonego rozwoju?”. Konferencja odbędzie się 30 września 2025 r. w Kluczborku.